UYGULAMALI TIBBİ SÜLÜK YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ

 

Kurs Eğitmeni: Doç. Dr. Mustafa Ceylan

Eğitim tarihleri: 18-21 Mart 2023 (Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı)

Eğitim türü: Yüz yüze eğitim

Eğitim ücreti: 4.000 TL

Katılımcı sayısı: 10 farklı şehirden 14 katılımcı

Kursiyer geri bildirimleri:

- "Eğitim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Hem teorik hem de uygulamalı olması oldukça faydalı oldu. Hiç bitmesin istedim, 4 gün az geldi."

- "Bilimsel denemeler yapabileceğimi gördüm, sülük üretimi yapabilme konusunda cesaretlendim. Eğitim beklentilerimin tamamını karşıladı. Uygulamaların yeterli ve çok olması, bizzat kendimizin süreci deneyimlemesi eğitimi güçlü kıldı. İki gün teorik iki gün uygulama yerine teorik eğitimin uygulamasının aynı anda yapılması eğitim açısından daha faydalı olabilirdi."

- "Pratiğe dayanması eğitimin güçlü yönüydü."

- "Eğitim, sülük yetiştiriciliği hedeflerimi olumlu yönde şekillendirdi. Sülük yetiştiriciliği yapabileceğime inanıyorum. Yüksek beklentilerle gelmiştim; teorik ve aynı zamanda uygulamalı olması eğitimden beklentilerimin fazlasını karşıladı. Sülük yetiştiriciliğinin her aşamasını uygulamalı olarak gösterilmesi eğitimin güçlü yanıydı. Kursiyerlere başlangıç üretimi için10'ar tane anaç sülük verilebilir."

- "Bu eğitim sülük yetiştiriciliği hedeflerimi olumlu yönde şekillendirdi. Büyük yatırımların küçük çaplı üretimlerden elde edilecek deneyimler sonrasında yapılması gerektiğini ve sülüklerde zamanında bakımın verimliliği arttırdığını öğrendik. Eğitim beklentilerimin tamamını karşıladı. Mevsimi uygun olduğunda sülük toplama deneyimi de verilebilir."

- "Sülük yetiştiriciliğine ilişkin hedeflerim ve yol haritası kafamda şekillendi. Eğitim beklentilerimin fazlasını karşıladı.Teoriğe ilave olarak uygulamalı da olması eğitimin güçlü yanıydı. Sınıfta koltuklardan çıkan platform not tutmak için daha iyi yapılabilirdi. Kursiyerlere anaç sülük ve pens hediye edilmesi düşünülebilir.

- "Eğitim sayesinde hedeflerime daha kolay ulaşabileceğimi anladım. Aklımda hiçbir soru işareti kalmadı. Eğitimin uygulamalı olması güzeldi; zayıf bir yönünün olduğunu düşünmüyorum."

- "Amatör düzeyinde bilgi edinmek için geldiğim eğitimden emekli maaşımdan çok daha fazla gelir elde edebileceğim teknik bir meslek edindim, yeni ufuklar açıldı; minnettarım. %30 eğitim alırım diyordum; şu an %120'sini aldığımı düşünüyorum. Mustafa Hocamız sektöre çok hakim. Pratik eğitimler harikaydı. Yurtdışında alınabilecek bir eğitimden çok daha fazlasını aldık."

- "Tüm detaylarıyla tıbbi sülük yetiştiriciliği hakkında bilgi sahibi oldum. Doğru bir projelendirme ve emekle başarılı olabileceğimi düşünüyorum. Eğitim beklentilerimin tamamını karşıladı. Akademik bilgilendirmenin laboratuvarla desteklenmesi eğitimin güçlü yanıydı. Samimi ve paylaşıma açık olan hocamızın laboratuvar ortamı daha da güçlendirilmeli."

- "Eğitim, hedeflerimi karşılama konusunda çok destek oldu. Ek iş olarak düşünüyordum, artık sülük yetiştiriciliği asıl iş hedefim oldu. Beklentilerimi çok yüksek tutmamıştım, ancak çok üstünde bir fayda sağladı. Teorik eğitimde gelen sorular konunun yer yer dağılmasına yol açtı. Ders araları daha fazla olabilirdi."

- "Ticari ya da hobi hangi amaçla olursa olsun sülük yetiştirmek isteyen herkesin mutlaka alması gereken bir eğitim.Teorik ve pratik eğitimler konu hakkında bilgi edinmeyi sağlıyor. Hocamızın samimiyeti eğitimin güçlü yanıydı. Üçüncü gün biraz yorucu idi. Gayet iyi planlanmış bir eğitimdi, Hocamız Whatsapp grubundan sülüklerle ilgili bulgularını ve diğer güncel gelişmeleri paylaşmasını bekliyoruz."

- "Eğitim öncesinde yapmış olduğum sülük yetiştiricilik düzeneklerinin gereksiz ve zahmetli olduğunu gördüm. Daha pratik, ekonomik ve sistemli bir üretim yapabileceğime inanıyorum. Kafamdaki soru işaretlerini gideren bir eğitim oldu. Es geçtiğimiz hususları göstermesi bakımından eğitim faydalı oldu. Hocamızın laboratuvarına daha çok yatırım yapılmasını tavsiye ediyorum."

"Sülük yetiştiriciliğinin kolay bir süreç olmadığı bilincine vardım. Bu durum hedeflerimi netleştirdi ve olumlu bir motivasyon sağladı. Katıldığım en iyi ve en verimli seminer diyebilirim. Eğitimin akademik açıdan yeterli, işini severek yapan bir eğitmen tarafından yapılması tatmin ediciydi. Eğitimde üretim sürecinin her aşamasında küçük ipuçlarının verilmesi güzeldi. Eğitim programı düzenliydi, arada gelen sorular dikkatleri yer yer dağıtabiliyordu. Hocamızın laboratuvarının desteklenmesi faydalı olacaktır."

"Soyut olarak bildiğim eğitim somutlaştı. Uzun ve hassas bir sürecin beni beklediğini gördüm. Hayalcilikten kurtulup ayakları yere basan bir yetiştiricilik için bu kurs olmazsa olmaz. Eğitim, beklentilerimin üzerinde gerçekleşti. Deneyimlerini paylaşmasını, yaklaşımını ve sıcaklığını çok beğendim.Uygulama örneklerinin yoğun olması eğitimi güçlü kıldı. Hocamızın deneyimli olması ve eğitimi akademik çalışmalarla desteklemesi güzeldi. 2 gün teorik 2 gün uygulama yerine uygulamanın 3 güne çıkartılması daha faydalı olabilirdi. Hocamızın laboratuvarı desteklenmelidir. Kurbağa ile besleme yöntemi de uygulamada gösterilse iyi olurdu. Pide-Izgaracı yerine bir yemek firması ile anlaşılsa daha iyi olurdu."