UYGULAMALI TIBBİ SÜLÜK YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ

 

Kurs Eğitmeni: Doç. Dr. Mustafa Ceylan

Eğitim tarihleri: 03-06 Eylül 2022 (Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı)

Eğitim türü: Yüz yüze eğitim

Eğitim ücreti: 2.750 TL

Katılımcı sayısı: 10 farklı şehirden 14 katılımcı

Kursiyer geri bildirimleri:

- "Eğitim beklentilerimin hepsini karşıladı; bütün ayrıntılar en küçük detayına kadar gösterildi. Yanlış yönlendirme ile boşa geçen yıllarda yaptığım hataları tek tek gördüm. Teknik gezi programı biraz uzadı, onun dışında eğitim güzeldi."

- "Eğitim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı; teknik ve pratik eğitimler birbiriyle bağlantılı ve kritik noktalara ağırlık verildi. Eğitim öncesinde sülüklerle ilgili en ufak bir bilgim yokken şu an sülük yetiştiriciliğinde kendimi donanımlı görüyorum. Sorular sunular sonrasında alınsa daha iyi olurdu. Özellikle tecrübesi olmayan katılımcılara sülük ve kokon hediye edilse iyi olurdu."

- "Sülük yetiştirciliğinin en az kayıpla yapılması için nelere dikkate etmemiz gerektiği üzerinde duruldu; eğitimin zayıf yönü yoktu benim için."

- "Eğitim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Bilmediğim için beklentim azdı, ancak 4 günde gayet donanım kazandığımı hissediyorum. Herkesin açık ve net bir şekilde anlayabileceği şekilde anlatıldı, ilk iki gün teorik son iki gün de uygulama yapılması gayet doyurucuydu."

- "Teorik ve uygumaların her aşaması tek tek gösterildi ve hiçbir detay atlanmadı. Eğitimden beklentilerim %300 karşılık buldu. Artık hiç kimse bana sülükle ilgili hatalı yönlendirme yapamaz. Keşke imkan olsa da hem teorik hem de uygulama aynı binada yapılsa."

- "Eğitim beklentilerimi %100 karşıladı, eğitimin tamamı kesinlikle bilinmesi gereken konulardı. İlk defa sülüğe dokunanlar ile daha önce tecrübesi olanlar ayırt edilse idi daha çok aydınlanma sağlanabilirdi."

- "Eğitim beklentilerimin çok çok üstündeydi, gerekli tüm bilgileri aldık. Laboratuvar biraz daha genişletilebilirdi; ancak her aşamasının araştırılıp değerlendirilip ve sorunları neredeyse sıfıra indirgenmiş halde ve bizlere de anlaşılır bir şekilde sunulması eğitimin güçlü yanıydı."

- "Umduğumdan çok daha fazlasını buldum. Eğitimin zayıf yönü yoktu, sülük yetiştiriciliğinin tüm basamakları uygulamalı olarak gösterildi."

- "İnsan ilişkilerinde kalite, sterilizasyona verilen önem, baştan sona sülük üretiminde akılda soru işareti bırakmayan bir eğitimdi. Soru işaretlerimi geride bırakarak ayrılıyorum; Teşekkürler Hocam. Eğitimin reklamı yeterince yapılmıyor, tanıtıma önem verilmeli."

- "Eğitim beklentim ve hedeflerimin tamamını ve fazlasıyla karşıladı."

- "Eğitim beklentilerimin gayet üzerindeydi. Farklı üretim ve araştırma ortamlarının gösterilmesi ve Mustafa Hocamızın tecrübe ve bilgilerini aktarma metodu ve iletişimi eğitimin güçlü yanıydı. Eğitimin konusu olmamakla birlikte sülük tedavisi ve uygulama alanında bilgiler faydalı olabilirdi."

- "Eğitim belgesel gibiydi; anlatım ve uygulama eğitimin güçlü yönüydü. İlk iki günkü teorik eğitim öncesinde sülükleri görseydik daha iyi olabilirdi, pratik yaptığımız son iki gün sülükleri daha iyi tanıdım."

 

Uygulamalı Tıbbi Sülük Yetiştiriciliği Eğitimi Başlangıç Düzeyi